Difference between revisions of "Atlas"

From Estgis
Jump to: navigation, search
(Uus lehekülg: 'Category:Mõisted === Mõiste === Atlas on teatud põhimõtte järgi koostatud kaardikogu. Lisaks kaardilehtedele võib atlases olla entsüklopeedia tüüpi selgitu...')
 
 
Line 1: Line 1:
 
[[Category:Mõisted]]
 
[[Category:Mõisted]]
 
=== Mõiste ===
 
=== Mõiste ===
Atlas on teatud põhimõtte järgi koostatud [[kaart|kaardikogu]]. Lisaks kaardilehtedele võib atlases olla entsüklopeedia tüüpi selgitusi, tekstimaterjale jmt. Tüüpilised atlase põhimõtted on nt teedeatlas, kus süstemaatiliselt antakse ülevaade kogu kajastatavast territooriumist, eraldi võivad olla lisatud asulate plaanid ja indeks. Rahvusatlase puhul on mingi hulk teemakaarte kajastatava ala kohta ja lisaks kaardilehed, mis kajastavad käsitletava ala ümbrust, lähem ümbrus suuremas [[mõõtkava]]s ja iga järgmine kaugem väiksemas.
+
Atlas on teatud põhimõtte järgi koostatud [[kaart|kaardikogu]]. Lisaks kaardilehtedele võib atlases olla entsüklopeedia tüüpi selgitusi, tekstimaterjale jmt. Tüüpilised atlase põhimõtted on nt teedeatlas, kus süstemaatiliselt antakse ülevaade kogu kajastatavast territooriumist, eraldi võivad olla lisatud asulate plaanid ja indeks. Rahvusatlase puhul on mingi hulk teemakaarte kajastatava ala kohta ja lisaks kaardilehed, mis kajastavad käsitletava ala ümbrust, lähem ümbrus suuremas [[mõõtkava]]s ja iga järgmine kaugem järjest väiksemas.
  
 
<br />
 
<br />
 +
 
=== Viited ===
 
=== Viited ===
 
=== Vaata ka ===
 
=== Vaata ka ===
  
 
=== ''Artikli litsenseerimise eritingimused'' ===
 
=== ''Artikli litsenseerimise eritingimused'' ===

Latest revision as of 21:59, 31 December 2016

Mõiste[edit]

Atlas on teatud põhimõtte järgi koostatud kaardikogu. Lisaks kaardilehtedele võib atlases olla entsüklopeedia tüüpi selgitusi, tekstimaterjale jmt. Tüüpilised atlase põhimõtted on nt teedeatlas, kus süstemaatiliselt antakse ülevaade kogu kajastatavast territooriumist, eraldi võivad olla lisatud asulate plaanid ja indeks. Rahvusatlase puhul on mingi hulk teemakaarte kajastatava ala kohta ja lisaks kaardilehed, mis kajastavad käsitletava ala ümbrust, lähem ümbrus suuremas mõõtkavas ja iga järgmine kaugem järjest väiksemas.


Viited[edit]

Vaata ka[edit]

Artikli litsenseerimise eritingimused[edit]