Erinevus lehekülje "Arvutusgeograafia" redaktsioonide vahel

Allikas: Estgis
(Uus lehekülg: 'Arvutusgeograafia (i.k. geocomputation) kui mõiste on kasutusel ühisnimetajana niisugustele ruumiandmete analüüsi meetoditele, mis on arvutusmahukad. Arvutusmahukus võib oll...')
 
(üritasin allosa teistega samasse vormi "valada", aga praegu on see ebamõistlikult vaevaline)
 
(ei näidata sama kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
Arvutusgeograafia (i.k. geocomputation) kui mõiste on kasutusel ühisnimetajana niisugustele ruumiandmete analüüsi meetoditele, mis on arvutusmahukad. Arvutusmahukus võib olla tingitud andmemahust (nt palju suure ruumilise lahutusega rasterkihte) ja/või algoritmi keerukusest.
+
[[Category : Mõisted]]
  
Artikli litsenseerimise eritingimused[muuda]
+
'''Arvutusgeograafia''' (i.k. ''geocomputation'') kui mõiste on kasutusel ühisnimetajana niisugustele ruumiandmete analüüsi meetoditele, mis on arvutusmahukad. Arvutusmahukus võib olla tingitud andmemahust (nt palju suure ruumilise lahutusega rasterkihte) ja/või algoritmi keerukusest.
Autor: TÜ geograafia osakond. Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti (CC BY-NC-SA 3.0 EE)
+
''Geocomputation''’i kui suuna teket seostatakse eeskätt Leedsi ülikooli ja selle tolle¬aegse professori Stan Openshaw nimega, kes 1992.a. asutas seal vastava interdistsiplinaarse allüksuse ''Centre for Computational Geography''.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
<h3><span class="mw-headline" id="Artikli_litsenseerimise_eritingimused"><i>Artikli litsenseerimise eritingimused</i></span></h3>
 +
<pre>Autor: TÜ geograafia osakond. Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti (CC BY-NC-SA 3.0 EE)
 +
</pre>

Viimane redaktsioon: 13. oktoober 2016, kell 10:06


Arvutusgeograafia (i.k. geocomputation) kui mõiste on kasutusel ühisnimetajana niisugustele ruumiandmete analüüsi meetoditele, mis on arvutusmahukad. Arvutusmahukus võib olla tingitud andmemahust (nt palju suure ruumilise lahutusega rasterkihte) ja/või algoritmi keerukusest. Geocomputation’i kui suuna teket seostatakse eeskätt Leedsi ülikooli ja selle tolle¬aegse professori Stan Openshaw nimega, kes 1992.a. asutas seal vastava interdistsiplinaarse allüksuse Centre for Computational Geography.


Artikli litsenseerimise eritingimused

Autor: TÜ geograafia osakond. Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti (CC BY-NC-SA 3.0 EE)